A1365LKTTN-10-T
A1365LKTTN-10-T
A1365LKTTN-10-T
lmages are for reference only.
  • Part Number
    A1365LKTTN-10-T
  • Description
    LOW NOICS HALL SENSOR
  • Package
    4-SIP Module
  • Delivery Services
Hall Effect Sensor Single Axis 4-SIP
Quick Inquiry
A1365LKTTN-10-T
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Axis Single
Output Type Analog Voltage
Sensing Range -
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Current - Supply (Max) 15mA
Current - Output (Max) 10mA
Resolution -
Bandwidth 120kHz
Operating Temperature -40°C ~ 150°C