AB1685B910
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.Description
RF FILTER BAND PASS 1.685GHZ MOD
Datasheet
DatasheetPackage
Module
Request for Quotation
AB1685B910
lmages are for reference only.AB1685B910
DatasheetModule
Request for Quotation
Payment Methods
Delivery Services
1.685GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 30MHz Bandwidth 3dB Module
AB1685B910
| Category | Filters - RF Filters - |
| Manufacturer | Anatech Electronics Inc. |
| Series | - |
| Packaging | Box |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Frequency | 1.685GHz Center |
| Bandwidth | 30MHz |
| Filter Type | Band Pass |
| Ripple | - |
| Insertion Loss | 3dB |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Package / Case | Module |
| Size / Dimension | 3.701" L x 2.362" W (94.00mm x 60.00mm) |
| Height (Max) | 1.339" (34.00mm) |