AB2350B490-NF
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.Description
RF FILTER BAND PASS 2.35GHZ MOD
Datasheet
DatasheetPackage
Module
Request for Quotation
AB2350B490-NF
lmages are for reference only.AB2350B490-NF
DatasheetModule
Request for Quotation
Payment Methods
Delivery Services
2.35GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 100MHz Bandwidth 1.7dB Module
AB2350B490-NF
| Category | Filters - RF Filters - |
| Manufacturer | Anatech Electronics Inc. |
| Series | - |
| Packaging | Box |
| RoHS Status | Not applicable |
| Frequency | 2.35GHz Center |
| Bandwidth | 100MHz |
| Filter Type | Band Pass |
| Ripple | - |
| Insertion Loss | 1.7dB |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Package / Case | Module |
| Size / Dimension | 3.543" L x 1.811" W (90.00mm x 46.00mm) |
| Height (Max) | 0.827" (21.00mm) |