AB5655B1049
AB5655B1049
AB5655B1049
lmages are for reference only.
  • Part Number
    AB5655B1049
  • Description
    RF FILTER BAND PASS 5.655GHZ MOD
  • Delivery Services
5.655GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 20MHz Bandwidth 1.75dB Module
Quick Inquiry
AB5655B1049
RoHS Status Not applicable
Frequency 5.655GHz Center
Bandwidth 20MHz
Filter Type Band Pass
Ripple -
Package / Case Module
Size / Dimension 3.283" L x 3.283" W (83.40mm x 83.40mm)
Height (Max) 1.354" (34.40mm)