AB5795B583
AB5795B583
AB5795B583
lmages are for reference only.
  • Part Number
    AB5795B583
  • Manufacturer
    Anatech Electronics Inc.
  • Description
    RF FILTER BAND PASS 5.795GHZ MOD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Module
  • Delivery Services
5.795GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 20MHz Bandwidth 1.75dB Module
Quick Inquiry
AB5795B583
Get the Price Now!
Specifications
Category Filters - RF Filters -
Manufacturer Anatech Electronics Inc.
Series -
Packaging Box
RoHS Status Not applicable
Frequency 5.795GHz Center
Bandwidth 20MHz
Filter Type Band Pass
Ripple -
Insertion Loss 1.75dB
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case Module
Size / Dimension 3.500" L x 3.500" W (88.90mm x 88.90mm)
Height (Max) 1.500" (38.10mm)