ABLS-6.000MHZ-20-B-4-Y-T
ABLS-6.000MHZ-20-B-4-Y-T
ABLS-6.000MHZ-20-B-4-Y-T
lmages are for reference only.
  • Part Number
    ABLS-6.000MHZ-20-B-4-Y-T
  • Description
    CRYSTAL 6.0000MHZ 20PF SMD
  • Delivery Services
6 MHz ±30ppm Crystal 20pF 100 Ohms HC-49/US
Quick Inquiry
ABLS-6.000MHZ-20-B-4-Y-T
Type MHz Crystal
Frequency 6 MHz
Frequency Stability ±30ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Load Capacitance 20pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Package / Case HC-49/US
Size / Dimension 0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max) 0.165" (4.20mm)
Description CRYSTAL 6.0000MHZ 20PF SMD CRYSTAL 6.0000MHZ 20PF SMD CRYSTAL 6.0000MHZ 20PF SMD CRYSTAL 6.0000MHZ 20PF SMD