ABM12W-24.0000MHZ-6-J1Z-T3
ABM12W-24.0000MHZ-6-J1Z-T3
ABM12W-24.0000MHZ-6-J1Z-T3
lmages are for reference only.
  • Part Number
    ABM12W-24.0000MHZ-6-J1Z-T3
  • Description
    CRYSTAL 24.0000MHZ 6PF SMD
  • Delivery Services
24 MHz ±10ppm Crystal 6pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
ABM12W-24.0000MHZ-6-J1Z-T3
Type MHz Crystal
Frequency 24 MHz
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±10ppm
Load Capacitance 6pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Description CRYSTAL 24.0000MHZ 6PF SMD CRYSTAL 24.0000MHZ 6PF SMD CRYSTAL 24.0000MHZ 6PF SMD CRYSTAL 24.0000MHZ 6PF SMD