ABM12W-25.0000MHZ-8-D2X-T3
ABM12W-25.0000MHZ-8-D2X-T3
ABM12W-25.0000MHZ-8-D2X-T3
lmages are for reference only.
  • Part Number
    ABM12W-25.0000MHZ-8-D2X-T3
  • Description
    CRYSTAL 25.0000MHZ 8PF SMD
  • Delivery Services
25 MHz ±20ppm Crystal 8pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
ABM12W-25.0000MHZ-8-D2X-T3
Type MHz Crystal
Frequency 25 MHz
Frequency Stability ±20ppm
Frequency Tolerance ±20ppm
Load Capacitance 8pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Description CRYSTAL 25.0000MHZ 8PF SMD CRYSTAL 25.0000MHZ 8PF SMD CRYSTAL 25.0000MHZ 8PF SMD CRYSTAL 25.0000MHZ 8PF SMD