ABS06L-32.768KHZ-9-T
ABS06L-32.768KHZ-9-T
ABS06L-32.768KHZ-9-T
lmages are for reference only.
  • Part Number
    ABS06L-32.768KHZ-9-T
  • Manufacturer
    Abracon LLC
  • Description
    CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    2-SMD, No Lead
  • Delivery Services
32.768 kHz ±20ppm Crystal 9pF 100 kOhms 2-SMD, No Lead
Quick Inquiry
ABS06L-32.768KHZ-9-T
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals -
Manufacturer Abracon LLC
Series ABS06L
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status
Type kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency 32.768 kHz
Frequency Stability -
Frequency Tolerance ±20ppm
Load Capacitance 9pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 kOhms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max) 0.015" (0.38mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute ABS06L-32.768KHZ-9-T ABS06L-32.768KHZ-9-T ABS06L-32.768KHZ-9 ABS06L-32.768KHZ-9
Part Number ABS06L-32.768KHZ-9-T ABS06L-32.768KHZ-9-T ABS06L-32.768KHZ-9 ABS06L-32.768KHZ-9
Manufacturer Abracon LLC Abracon LLC Abracon LLC Abracon LLC
RoHS Status
Description CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD