ACH32C-102-T
ACH32C-102-T
ACH32C-102-T
lmages are for reference only.
  • Part Number
    ACH32C-102-T
  • Manufacturer
    TDK Corporation
  • Description
    FILTER LC(T) 1000PF SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    1206 (3216 Metric), 3 PC Pad
  • Delivery Services
LC (T-Type) EMI Filter 3rd Order Low Pass 1 Channel C = 1000pF 6 A 1206 (3216 Metric), 3 PC Pad
Quick Inquiry
ACH32C-102-T
Get the Price Now!
Specifications
Category Filters - EMI-RFI Filters LC-RC Networks -
Manufacturer TDK Corporation
Series ACH
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status
Type Low Pass
Filter Order 3rd
Technology LC (T-Type)
Center / Cutoff Frequency -
Attenuation Value -25dB @ 100MHz ~ 350MHz
Resistance - Channel (Ohms) 0.002
Current 6 A
Values C = 1000pF
ESD Protection No
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1206 (3216 Metric), 3 PC Pad
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height 0.091" (2.30mm)
Number of Channels 1
Base Product Number -
Grade -
Qualification -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute ACH32C-102-T ACH32C-102-TL001 ACH32C-102-TL001 ACH32C-100-T
Part Number ACH32C-102-T ACH32C-102-TL001 ACH32C-102-TL001 ACH32C-100-T
Manufacturer TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation
RoHS Status
Description FILTER LC(T) 1000PF SMD FILTER LC(T) 1000PF SMD FILTER LC(T) 1000PF SMD FILTER LC(T) 10PF SMD