AE128.475B11577
AE128.475B11577
AE128.475B11577
lmages are for reference only.
  • Part Number
    AE128.475B11577
  • Manufacturer
    Anatech Electronics Inc.
  • Description
    RF FILTER BANDPSS 128.475MHZ MOD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Module
  • Delivery Services
128.475MHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 1MHz Bandwidth 6dB Module
Quick Inquiry
AE128.475B11577
Get the Price Now!
Specifications
Category Filters - RF Filters -
Manufacturer Anatech Electronics Inc.
Series -
Packaging Box
RoHS Status Not applicable
Frequency 128.475MHz Center
Bandwidth 1MHz
Filter Type Band Pass
Ripple -
Insertion Loss 6dB
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case Module
Size / Dimension 8.500" L x 3.250" W (215.90mm x 82.55mm)
Height (Max) 1.500" (38.10mm)