AE1542B10859
AE1542B10859
AE1542B10859
lmages are for reference only.
  • Part Number
    AE1542B10859
  • Description
    RF FILTER BAND PASS 1.542GHZ MOD
  • Delivery Services
1.542GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 34MHz Bandwidth 1dB Module, SMA Connectors
Quick Inquiry
AE1542B10859
RoHS Status Not applicable
Frequency 1.542GHz Center
Bandwidth 34MHz
Filter Type Band Pass
Ripple 0.5dB
Insertion Loss 1dB
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case Module, SMA Connectors
Size / Dimension 3.450" L x 2.000" W (87.63mm x 50.80mm)
Height (Max) 1.200" (30.48mm)