AE1700B5003
AE1700B5003
AE1700B5003
lmages are for reference only.
  • Part Number
    AE1700B5003
  • Manufacturer
    Anatech Electronics Inc.
  • Description
    RF FILTER BANDPASS 1.7GHZ MODULE
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Module
  • Delivery Services
1.7GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 60MHz Bandwidth 4.5dB Module
Quick Inquiry
AE1700B5003
Get the Price Now!
Specifications
Category Filters - RF Filters -
Manufacturer Anatech Electronics Inc.
Series -
Packaging Box
RoHS Status Not applicable
Frequency 1.7GHz Center
Bandwidth 60MHz
Filter Type Band Pass
Ripple -
Insertion Loss 4.5dB
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case Module
Size / Dimension 1.000" L x 0.500" W (25.40mm x 12.70mm)
Height (Max) 0.200" (5.08mm)