AE2492B11322
AE2492B11322
AE2492B11322
lmages are for reference only.
  • Part Number
    AE2492B11322
  • Manufacturer
    Anatech Electronics Inc.
  • Description
    RF FILTER BAND PASS 2.492GHZ MOD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Module
  • Delivery Services
2.492GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 22MHz Bandwidth 3dB Module
Quick Inquiry
AE2492B11322
Get the Price Now!
Specifications
Category Filters - RF Filters -
Manufacturer Anatech Electronics Inc.
Series -
Packaging Box
RoHS Status Not applicable
Frequency 2.492GHz Center
Bandwidth 22MHz
Filter Type Band Pass
Ripple 1.2dB
Insertion Loss 3dB
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case Module
Size / Dimension 4.843" L x 2.795" W (123.00mm x 71.00mm)
Height (Max) 1.240" (31.50mm)