AE260L9170
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.Description
RF FILTER LOW PASS 260MHZ MODULE
Datasheet
DatasheetPackage
Module
Request for Quotation
AE260L9170
lmages are for reference only.AE260L9170
DatasheetModule
Request for Quotation
Payment Methods
Delivery Services
260MHz (Cutoff) Frequency Low Pass RF Filter (Radio Frequency) Bandwidth 0.5dB Module
AE260L9170
| Category | Filters - RF Filters - |
| Manufacturer | Anatech Electronics Inc. |
| Series | - |
| Packaging | Box |
| RoHS Status | Not applicable |
| Frequency | 260MHz (Cutoff) |
| Bandwidth | - |
| Filter Type | Low Pass |
| Ripple | - |
| Insertion Loss | 0.5dB |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Package / Case | Module |
| Size / Dimension | 2.500" L x 1.125" W (63.50mm x 28.58mm) |
| Height (Max) | 0.750" (19.05mm) |