AE26NS2040
AE26NS2040
AE26NS2040
lmages are for reference only.
  • Part Number
    AE26NS2040
  • Manufacturer
    Anatech Electronics Inc.
  • Description
    RF FILTER BAND STOP 26MHZ BNC
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    BNC In-Line Module
  • Delivery Services
26MHz Center Frequency Band Stop RF Filter (Radio Frequency) 2.6MHz Bandwidth 1dB BNC In-Line Module
Quick Inquiry
AE26NS2040
Get the Price Now!
Specifications
Category Filters - RF Filters -
Manufacturer Anatech Electronics Inc.
Series -
Packaging Box
RoHS Status Not applicable
Frequency 26MHz Center
Bandwidth 2.6MHz
Filter Type Band Stop
Ripple -
Insertion Loss 1dB
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case BNC In-Line Module
Size / Dimension 6.000" L x 1.500" W (152.40mm x 38.10mm)
Height (Max) 1.400" (35.56mm)