AE470H9109
AE470H9109
AE470H9109
lmages are for reference only.
  • Part Number
    AE470H9109
  • Manufacturer
    Anatech Electronics Inc.
  • Description
    RF FILTER HI PASS 470MHZ MODULE
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Module, SMA Connectors
  • Delivery Services
470MHz (Cutoff) Frequency High Pass RF Filter (Radio Frequency) 9.53GHz Bandwidth 1dB Module, SMA Connectors
Quick Inquiry
AE470H9109
Get the Price Now!
Specifications
Category Filters - RF Filters -
Manufacturer Anatech Electronics Inc.
Series -
Packaging Box
RoHS Status Not applicable
Frequency 470MHz (Cutoff)
Bandwidth 9.53GHz
Filter Type High Pass
Ripple -
Insertion Loss 1dB
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case Module, SMA Connectors
Size / Dimension 1.500" L x 1.500" W (38.10mm x 38.10mm)
Height (Max) 0.750" (19.05mm)