AFS3-00102650-42-8P-4
AFS3-00102650-42-8P-4
AFS3-00102650-42-8P-4
lmages are for reference only.
  • Part Number
    AFS3-00102650-42-8P-4
  • Manufacturer
    L3 Narda-MITEQ
  • Description
    IC RF AMP GPS 100MHZ-26.5GHZ MOD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Module
  • Delivery Services
RF Amplifier IC General Purpose 100MHz ~ 26.5GHz Module
Quick Inquiry
AFS3-00102650-42-8P-4
Get the Price Now!
Specifications
Category RF and Wireless - RF Amplifiers -
Manufacturer L3 Narda-MITEQ
Series AFS
Packaging Box
RoHS Status
Frequency 100MHz ~ 26.5GHz
P1dB 8dBm
Gain 20dB
Noise Figure 4.2dB
RF Type General Purpose
Voltage - Supply 15V
Current - Supply 120mA
Test Frequency 100MHz ~ 26.5GHz