AM2000B1730
AM2000B1730
AM2000B1730
lmages are for reference only.
  • Part Number
    AM2000B1730
  • Manufacturer
    Anatech Electronics Inc.
  • Description
    2000 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    12-SMD Module
  • Delivery Services
2GHz Center Band Pass Ceramic Filter 400 MHz 50Ohm 12-SMD Module
Quick Inquiry
AM2000B1730
Get the Price Now!
Specifications
Category Filters - Ceramic Filters -
Manufacturer Anatech Electronics Inc.
Series -
Packaging Tape & Box (TB)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 12-SMD Module
Frequency 2GHz Center
Impedance 50Ohm
Bandwidth 400 MHz
Insertion Loss 2.5dB
Filter Type Band Pass
Size / Dimension 1.339" L x 0.551" W (34.00mm x 14.00mm)
Height (Max) 0.217" (5.50mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute AM2000B1352 AM2000B1352 AM2000B1730 AM1950B1278
Part Number AM2000B1352 AM2000B1352 AM2000B1730 AM1950B1278
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description 2000 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE 2000 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE 2000 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE 1950 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE