AM784B1271
AM784B1271
AM784B1271
lmages are for reference only.
  • Part Number
    AM784B1271
  • Description
    784 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTER
  • Package
    5-SMD Module
  • Delivery Services
784.5MHz Center Band Pass Ceramic Filter 17 MHz 50Ohm 5-SMD Module
Quick Inquiry
AM784B1271
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 5-SMD Module
Frequency 784.5MHz Center
Impedance 50Ohm
Bandwidth 17 MHz
Insertion Loss 3dB
Filter Type Band Pass
Size / Dimension 0.512" L x 0.472" W (13.00mm x 12.00mm)
Height (Max) 0.236" (6.00mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute AM784B1271 AM784B1276 AM784B1276 AM784B1257
Part Number AM784B1271 AM784B1276 AM784B1276 AM784B1257
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description 784 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTER 784 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTER 784 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTER 784.5 MHZ CERAMIC BAND PASS FILT