AMF-3F-20004000-40-8P
Manufacturer
L3 Narda-MITEQDescription
IC RF AMP GPS 20GHZ-40GHZ MODULE
Datasheet
DatasheetPackage
Module
Request for Quotation
AMF-3F-20004000-40-8P
lmages are for reference only.AMF-3F-20004000-40-8P
DatasheetModule
Request for Quotation
Payment Methods
Delivery Services
RF Amplifier IC General Purpose 20GHz ~ 40GHz Module
AMF-3F-20004000-40-8P
| Category | RF and Wireless - RF Amplifiers - |
| Manufacturer | L3 Narda-MITEQ |
| Series | AMF |
| Packaging | Box |
| RoHS Status | |
| Frequency | 20GHz ~ 40GHz |
| P1dB | 8dBm |
| Gain | 18dB |
| Noise Figure | 4dB |
| RF Type | General Purpose |
| Voltage - Supply | 15V |
| Current - Supply | 125mA |
| Test Frequency | 20GHz ~ 40GHz |