AOCJY2-10.000MHZ-E-SW
AOCJY2-10.000MHZ-E-SW
AOCJY2-10.000MHZ-E-SW
lmages are for reference only.
  • Part Number
    AOCJY2-10.000MHZ-E-SW
  • Description
    XTAL OSC VCOCXO 10.0000MHZ SNWV
  • Package
    6-DIP (0.600", 15.24mm), 5 Leads
  • Delivery Services
10 MHz VCOCXO Sine Wave Oscillator 3.3V Standby (Power Down) 6-DIP (0.600", 15.24mm), 5 Leads
Quick Inquiry
AOCJY2-10.000MHZ-E-SW
Type VCOCXO
Frequency 10 MHz
Function Standby (Power Down)
Output Sine Wave
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±10ppb
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Mounting Type Through Hole
Package / Case 6-DIP (0.600", 15.24mm), 5 Leads
Size / Dimension 0.827" L x 0.827" W (21.00mm x 21.00mm)
Height - Seated (Max) 0.453" (11.50mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Manufacturer Abracon LLC Abracon LLC Abracon LLC Abracon LLC
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description XTAL OSC VCOCXO 10.0000MHZ CMOS XTAL OSC VCOCXO 10.0000MHZ CMOS XTAL OSC VCOCXO 10.0000MHZ CMOS XTAL OSC VCOCXO 10.0000MHZ SNWV