AP-FD25C23E0256GS-5TM
Manufacturer
Apacer Memory AmericaDescription
SSD 256GB 2.5" MLC ATA 5V
Request for Quotation
AP-FD25C23E0256GS-5TM
lmages are for reference only.AP-FD25C23E0256GS-5TM
SSD 256GB 2.5" MLC ATA 5V
Request for Quotation
Payment Methods
Delivery Services
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (MLC) 256GB ATA 2.5" 5V
AP-FD25C23E0256GS-5TM
| Category | Memory - Modules, Cards - Solid State Drives SSDs-Hard Disk Drives HDDs - |
| Manufacturer | Apacer Memory America |
| Series | AFD 257-M |
| Packaging | Bulk |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Memory Size | 256GB |
| Memory Type | Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (MLC) |
| Form Factor | 2.5" |
| Speed - Read | 100MB/s |
| Speed - Write | 90MB/s |
| Voltage - Supply | 5V |
| Type | ATA |
| Current - Max | 400mA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Weight | - |
| Size / Dimension | 100.00mm x 69.90mm x 9.30mm |