ASPI-0312FSSA-4R7M-T4
ASPI-0312FSSA-4R7M-T4
ASPI-0312FSSA-4R7M-T4
lmages are for reference only.
  • Part Number
    ASPI-0312FSSA-4R7M-T4
  • Manufacturer
    Abracon LLC
  • Description
    FIXED IND 4.7UH 1A 130 MOHM SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Nonstandard
  • Delivery Services
4.7 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1 A 130mOhm Nonstandard
Quick Inquiry
ASPI-0312FSSA-4R7M-T4
Get the Price Now!
Specifications
Category Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors -
Manufacturer Abracon LLC
Series ASPI-0312FSSA
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type Drum Core, Wirewound
Material - Core Nickel Zinc Ferrite (NiZn)
Inductance 4.7 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1 A
Current - Saturation (Isat) 1A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 130mOhm
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings -
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)