ASPI-0403S-102M-T
ASPI-0403S-102M-T
ASPI-0403S-102M-T
lmages are for reference only.
  • Part Number
    ASPI-0403S-102M-T
  • Description
    FIXED IND 1MH 150MA 3.4 OHM SMD
  • Delivery Services
1 mH Shielded Wirewound Inductor 150 mA 3.4Ohm Max Nonstandard
Quick Inquiry
ASPI-0403S-102M-T
Material - Core -
Inductance 1 mH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 150 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 3.4Ohm Max
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.260" L x 0.175" W (6.60mm x 4.45mm)
Height - Seated (Max) 0.115" (2.92mm)