ASR-SI480A10RY-LV
ASR-SI480A10RY-LV
ASR-SI480A10RY-LV
lmages are for reference only.
  • Part Number
    ASR-SI480A10RY-LV
  • Manufacturer
    Altran Magnetics, LLC
  • Description
    SSR RELAY SPST-NO 10A 48-530V
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Hockey Puck
  • Delivery Services
Solid State SPST-NO (1 Form A) Hockey Puck
Quick Inquiry
ASR-SI480A10RY-LV
Get the Price Now!
Specifications
Category Relays - Solid State Relays SSR -
Manufacturer Altran Magnetics, LLC
Series SI
Packaging Box
RoHS Status ROHS3 Compliant
Mounting Type Chassis Mount
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Output Type AC
Voltage - Input 90 ~ 280VAC
Voltage - Load 48 V ~ 530 V
Load Current 10 A
Termination Style Screw Terminal
Operating Temperature -30°C ~ 80°C