ASR-SN480D80ZW-L
Manufacturer
Altran Magnetics, LLCDescription
SSR RELAY SPST-NO 80A 24-530V
Datasheet
DatasheetPackage
Module
Request for Quotation
ASR-SN480D80ZW-L
lmages are for reference only.ASR-SN480D80ZW-L
SSR RELAY SPST-NO 80A 24-530V
DatasheetModule
Request for Quotation
Payment Methods
Delivery Services
Solid State SPST-NO (1 Form A) Module
ASR-SN480D80ZW-L
| Category | Relays - Solid State Relays SSR - |
| Manufacturer | Altran Magnetics, LLC |
| Series | SN |
| Packaging | Box |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Circuit | SPST-NO (1 Form A) |
| Output Type | AC, Zero Cross |
| Voltage - Input | 3 ~ 32VDC |
| Voltage - Load | 24 V ~ 530 V |
| Load Current | 80 A |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Operating Temperature | -30°C ~ 80°C |