ASR-SV480A40ZY-L
ASR-SV480A40ZY-L
ASR-SV480A40ZY-L
lmages are for reference only.
  • Part Number
    ASR-SV480A40ZY-L
  • Manufacturer
    Altran Magnetics, LLC
  • Description
    SSR RELAY SPST-NO 40A 24-530V
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Module
  • Delivery Services
Solid State SPST-NO (1 Form A) Module
Quick Inquiry
ASR-SV480A40ZY-L
Get the Price Now!
Specifications
Category Relays - Solid State Relays SSR -
Manufacturer Altran Magnetics, LLC
Series SV
Packaging Box
RoHS Status ROHS3 Compliant
Mounting Type DIN Rail
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Output Type AC, Zero Cross
Voltage - Input 90 ~ 280VAC
Voltage - Load 24 V ~ 530 V
Load Current 40 A
Termination Style Screw Terminal
Operating Temperature -30°C ~ 80°C