AX5DBF2-1030.0000C
AX5DBF2-1030.0000C
AX5DBF2-1030.0000C
lmages are for reference only.
  • Part Number
    AX5DBF2-1030.0000C
  • Manufacturer
    Abracon LLC
  • Description
    OSC XO 1.03GHZ 2.5V LVDS
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    8-SMD, No Lead
  • Delivery Services
1.03 GHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.5V Enable/Disable 8-SMD, No Lead
Quick Inquiry
AX5DBF2-1030.0000C
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Oscillators -
Manufacturer Abracon LLC
Series ClearClock™ AX5
Packaging Strip
RoHS Status ROHS3 Compliant
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 1.03 GHz
Function Enable/Disable
Output LVDS
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 80mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 8-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)