AX7MBF2-475.0000C
AX7MBF2-475.0000C
AX7MBF2-475.0000C
lmages are for reference only.
  • Part Number
    AX7MBF2-475.0000C
  • Manufacturer
    Abracon LLC
  • Description
    XTAL OSC XO 475.0000MHZ CML SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    8-SMD, No Lead
  • Delivery Services
475 MHz XO (Standard) CML Oscillator 2.5V Enable/Disable 8-SMD, No Lead
Quick Inquiry
AX7MBF2-475.0000C
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Oscillators -
Manufacturer Abracon LLC
Series ClearClock™ AX7
Packaging Strip
RoHS Status ROHS3 Compliant
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 475 MHz
Function Enable/Disable
Output CML
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±25ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 68mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 8-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)