B0430J50100AHF
B0430J50100AHF
B0430J50100AHF
lmages are for reference only.
  • Part Number
    B0430J50100AHF
  • Manufacturer
    TTM Technologies, Inc.
  • Description
    BALUN 400MHZ-3000MHZ 50/100 0805
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    0805 (2012 Metric)
  • Delivery Services
RF Balun 400MHz ~ 2.5GHz, 2.5Ghz ~ 3GHz 50 / 100Ohm 0805 (2012 Metric)
Quick Inquiry
B0430J50100AHF
Get the Price Now!
Specifications
Category RF and Wireless - Balun -
Manufacturer TTM Technologies, Inc.
Series Xinger®
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status RoHS Compliant
Frequency Range 400MHz ~ 2.5GHz, 2.5Ghz ~ 3GHz
Impedance - Unbalanced/Balanced 50 / 100Ohm
Phase Difference
Insertion Loss (Max) 4.0dB
Return Loss (Min) 7dB, 8.4dB
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mounting Type Surface Mount
Base Product Number B0430
Parts with Similar Specifications
RoHS Status ROHS3 Compliant RoHS non-compliant ROHS3 Compliant
Description BALUN 950-2150MHZ 75/75 0805 BALUN 100KHZ-300MHZ 6DIP BALUN 300KHZ-120MHZ 1:16 6DIP RF BALUN TRANSFORMER 900MHZ LTE