B32524Q1106J000
B32524Q1106J000
B32524Q1106J000
lmages are for reference only.
  • Part Number
    B32524Q1106J000
  • Manufacturer
    EPCOS - TDK Electronics
  • Description
    CAP FILM 10UF 100V METAL POLY
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Radial
  • Delivery Services
10 µF Film Capacitor Radial
Quick Inquiry
B32524Q1106J000
Get the Price Now!
Specifications
Category Capacitors - Film Capacitors -
Manufacturer EPCOS - TDK Electronics
Series B3252* - MKT General Purpose
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 10 µF
Tolerance -
Voltage Rating - AC -
Voltage Rating - DC -
Dielectric Material -
Operating Temperature -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Size / Dimension 1.240" L x 0.433" W (31.50mm x 11.00mm)