B32686A4155K000
B32686A4155K000
B32686A4155K000
lmages are for reference only.
  • Part Number
    B32686A4155K000
  • Description
    CAP FILM 1.5UF 10% RADIAL
  • Package
    Radial
  • Delivery Services
1.5 µF Film Capacitor Polypropylene (PP), Metallized Radial
Quick Inquiry
B32686A4155K000
Manufacturer EPCOS - TDK Electronics
Series B3268* - MFP Very High Pulse
Packaging Bulk
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 1.5 µF
Tolerance ±10%
Voltage Rating - AC -
Voltage Rating - DC -
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Size / Dimension -
Height - Seated (Max) -
Termination PC Pins
Lead Spacing 1.476" (37.50mm)