B57238S0220M000
Manufacturer
EPCOS - TDK ElectronicsDescription
ICL 22 OHM 20% 4A 16MM
Request for Quotation
B57238S0220M000
lmages are for reference only.B57238S0220M000
ICL 22 OHM 20% 4A 16MM
Delivery Services
Inrush Current Limiter 22 Ohms ±20% 4 A 0.630" (16.00mm)
B57238S0220M000
| Category | Circuit Protection - Inrush Current Limiters ICL - |
| Manufacturer | EPCOS - TDK Electronics |
| Series | S238 |
| Packaging | Bulk |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| R @ 25°C | 22 Ohms |
| Tolerance | ±20% |
| Current - Steady State Max | 4 A |
| R @ Current | - |
| Diameter | 0.630" (16.00mm) |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Approval Agency | UL |
| Base Product Number | - |
| Product Attribute |  |
| Part Number | B57238S0220M000 | B57238S0220M051 | B57238S0220M051 | B57238S0259M000 |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant |
| Description | ICL 22 OHM 20% 4A 16MM | ICL 22 OHM 20% 4A 16MM | ICL 22 OHM 20% 4A 16MM | ICL 2.5 OHM 20% 8.4A 16MM |