B57350K102J
B57350K102J
B57350K102J
lmages are for reference only.
  • Part Number
    B57350K102J
  • Description
    THERMISTOR NTC 1KOHM 3930K COIN
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Coin Type, .3mm x .4mm
  • Delivery Services
NTC Thermistor 1k Coin Type, .3mm x .4mm
Quick Inquiry
B57350K102J
Get the Price Now!
Specifications
Category Sensors, Transducers - Temperature Sensors - NTC Thermistors
Manufacturer EPCOS - TDK Electronics
Series B57350
Packaging Bulk
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance in Ohms @ 25°C 1k
Resistance Tolerance ±5%
B Value Tolerance ±1.5%
B0/50 -
B25/50 -
B25/75 -
B25/100 3930K
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Power - Max 180 mW