B78108T1103K000
B78108T1103K000
B78108T1103K000
lmages are for reference only.
  • Part Number
    B78108T1103K000
  • Description
    FIXED IND 10UH 230MA 1.7 OHM TH
  • Delivery Services
10 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 230 mA 1.7Ohm Max Axial
Quick Inquiry
B78108T1103K000
Series MCC
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
Material - Core Ferrite
Inductance 10 µH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 230 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 1.7Ohm Max
Q @ Freq 50 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant 60MHz
Ratings -
Operating Temperature -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.130" Dia x 0.276" L (3.30mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max) -
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute B78108T1103K000 B78108T1103K009 B78108T1103K009 B78108T1102J009
Part Number B78108T1103K000 B78108T1103K009 B78108T1103K009 B78108T1102J009
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description FIXED IND 10UH 230MA 1.7 OHM TH FIXED IND 10UH 230MA 1.7 OHM TH FIXED IND 10UH 230MA 1.7 OHM TH FIXED IND 1UH 630MA 250 MOHM TH