B82422A3100K100
B82422A3100K100
B82422A3100K100
lmages are for reference only.
  • Part Number
    B82422A3100K100
  • Description
    FIXED IND 10NH 750MA 90 MOHM SMD
  • Delivery Services
10 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 750 mA 90mOhm Max 2-SMD, J-Lead
Quick Inquiry
B82422A3100K100
Series SIMID
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
Material - Core Ceramic
Inductance 10 nH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 750 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 90mOhm Max
Q @ Freq 20 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 4GHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 10 MHz
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)