B82723J2601N002
B82723J2601N002
B82723J2601N002
lmages are for reference only.
  • Part Number
    B82723J2601N002
  • Description
    CMC 39MH 600MA 2LN TH
  • Package
    Vertical, 4 PC Pin
  • Delivery Services
39 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 600mA DCR 1.1Ohm (Typ)
Quick Inquiry
B82723J2601N002
Get the Price Now!
Specifications
Category Filters - Common Mode Chokes -
Manufacturer EPCOS - TDK Electronics
Series B82723
Packaging Tray
RoHS Status ROHS3 Compliant
Filter Type Power Line
Number of Lines 2
Inductance @ Frequency 39 mH @ 10 kHz
Current Rating (Max) 600mA
DC Resistance (DCR) (Max) 1.1Ohm (Typ)
Voltage Rating - DC -
Voltage Rating - AC 250V
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Ratings -
Approval Agency -
Features -
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.102" L x 0.591" W (28.00mm x 15.00mm)
Height (Max) 1.201" (30.50mm)