BCMS853022I101 10A
BCMS853022I101 10A
BCMS853022I101 10A
lmages are for reference only.
  • Part Number
    BCMS853022I101 10A
  • Manufacturer
    Max Echo
  • Description
    FERRITE BEAD 100 OHM 8530 1LN
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    3312 (8531 Metric)
  • Delivery Services
100 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 3312 (8531 Metric) 10A 4mOhm
Quick Inquiry
BCMS853022I101 10A
Get the Price Now!
Specifications
Category Filters - Ferrite Beads and Chips -
Manufacturer Max Echo
Series BCMS
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Filter Type Power Line
Number of Lines 1
Impedance @ Frequency 100 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max) 10A
DC Resistance (DCR) (Max) 4mOhm
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 3312 (8531 Metric)
Mounting Type Surface Mount
Height (Max) 0.090" (2.28mm)
Size / Dimension 0.335" L x 0.120" W (8.50mm x 3.05mm)