BCR1100AFKAHWS
BCR1100AFKAHWS
BCR1100AFKAHWS
lmages are for reference only.
  • Part Number
    BCR1100AFKAHWS
  • Description
    BCR 1% +/-100PPM WS
  • Delivery Services
110 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0202 (0505 Metric) Bonding Mountable, Moisture Resistant Thin Film
Quick Inquiry
BCR1100AFKAHWS
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 110 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features Bonding Mountable, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Ratings -
Size / Dimension 0.020" L x 0.020" W (0.50mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.012" (0.30mm)