BPSC00131345101T00
BPSC00131345101T00
BPSC00131345101T00
lmages are for reference only.
  • Part Number
    BPSC00131345101T00
  • Delivery Services
100 µH Shielded Inductor 308mOhm Max Nonstandard
Quick Inquiry
BPSC00131345101T00
Material - Core Ferrite
Inductance 100 µH
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) -
Current - Saturation (Isat) 1.2A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 308mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)