Part Number
BYQ28E-200,127
Manufacturer
WeEn SemiconductorsDescription
DIODE ARRAY GP 200V 10A TO-220AB
Datasheet
DatasheetPackage
TO-220-3
In Stock
49,254 piece(s)
Unit Price
Please Contact Us
Lead Time
Can Ship Immediately
Request for Quotation

BYQ28E-200,127
lmages are for reference only.BYQ28E-200,127
DIODE ARRAY GP 200V 10A TO-220AB
DatasheetTO-220-3
49,254 piece(s)
Please Contact Us
Can Ship Immediately
Request for Quotation
Payment Methods

Delivery Services

Diode Array 1 Pair Common Cathode 200 V 10A Through Hole TO-220-3
BYQ28E-200,127

| Category | Discrete Semiconductor Products - Diodes - Rectifiers |
| Manufacturer | WeEn Semiconductors |
| Series | - |
| Packaging | Tube |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Technology | Standard |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 200 V |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 10A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.25 V @ 10 A |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10 µA @ 200 V |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Supplier Device Package | TO-220AB |
| Base Product Number | BYQ28 |
| Reverse Recovery Time (trr) | 25 ns |
| Grade | - |
| Qualification | - |

| Product Attribute | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
| Part Number | BYQ28E-200-E3/45 | BYQ28E-200/H,127 | BYQ28E-200E,127 | BYQ28E-200HE3/45 |
| Manufacturer | Vishay General Semiconductor - Diodes Division | WeEn Semiconductors | WeEn Semiconductors | Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | RoHS Compliant | ROHS3 Compliant |
| Description | DIODE ARRAY GP 200V 5A TO-220-3 | DIODE ARRAY GP 200V 10A TO-220AB | DIODE ARRAY GP 200V 10A TO-220AB | DIODE ARRAY GP 200V 5A TO-220-3 |
| Series | - | - | - | - |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube |

Recommended Products



















| Delivery Time | In-stock items can be shipped within 24 hours. Some parts will be arranged for delivery within 1-2 days from the date all items arrive at our warehouse. And Orwintech ships order once a day at about 17:00, except Sunday. Once the goods are shipped, the estimated delivery time depends on the shipping methods and Delivery destination. The table below shows are the logistic time for some common countries. |
| Delivery Cost | Use your express account for shipment if you have one. Use our account for the shipment. Refer to the table below for the approximate charges. (Different time frame / countries / package size has different price.) |
| Delivery Method | Global Common Shipment by DHL / UPS / FedEx / TNT / EMS / SF we support. Others more shipping ways, please get in touch with us. |

| Region | Country | Logistic Time(Day) |
| America | United States | 5 |
| Brazil | 7 | |
| Europe | Germany | 5 |
| United Kingdom | 4 | |
| Ltaly | 5 | |
| Oceania | Australia | 6 |
| New Zealand | 5 | |
| Asia | India | 4 |
| Japan | 4 | |
| Middle East | Israel | 6 |

| Shipment charges(KG) | Reference DHL(USD$) |
| 0.00kg-1.00kg | USD$30.00 - USD$60.00 |
| 1.00kg-2.00kg | USD$40.00 - USD$80.00 |
| 2.00kg-3.00kg | USD$50.00 - USD$100 |