BZT52H-C43,115
BZT52H-C43,115
BZT52H-C43,115
lmages are for reference only.
  • Part Number
    BZT52H-C43,115
  • Manufacturer
    NXP USA Inc.
  • Description
    DIODE ZENER 43V 375MW SOD123F
  • Delivery Services
Zener Diode
Quick Inquiry
BZT52H-C43,115
Get the Price Now!
Specifications
Category Discrete Semiconductor Products - Diodes - Zener
Manufacturer NXP USA Inc.
Series *
Packaging Bulk
RoHS Status ROHS3 Compliant
Voltage - Zener (Nom) (Vz) -
Tolerance -
Power - Max -
Impedance (Max) (Zzt) -
Current - Reverse Leakage @ Vr -
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If -
Operating Temperature -
Grade -
Qualification -
Mounting Type -
Package / Case -
Supplier Device Package -
Base Product Number BZT52
Parts with Similar Specifications
Product Attribute BZT52H-C43,115 BZT52H-C10,115 BZT52H-C10-QX BZT52H-C11,115
Part Number BZT52H-C43,115 BZT52H-C10,115 BZT52H-C10-QX BZT52H-C11,115
Manufacturer Nexperia USA Inc. Nexperia USA Inc. Nexperia USA Inc. Nexperia USA Inc.
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description DIODE ZENER 43V 375MW SOD123F DIODE ZENER 10V 375MW SOD123F DIODE ZENER 10V 375MW SOD123F DIODE ZENER 11V 375MW SOD123F