BZW04-299BRL
BZW04-299BRL
BZW04-299BRL
lmages are for reference only.
  • Part Number
    BZW04-299BRL
  • Manufacturer
    STMicroelectronics
  • Description
    TVS DIODE 299VWM 482VC DO15
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    DO-204AC, DO-15, Axial
  • Delivery Services
482V Clamp 900mA Ipp Tvs Diode Through Hole DO-204AC (DO-15)
Quick Inquiry
BZW04-299BRL
Get the Price Now!
Specifications
Category Circuit Protection - Transient Voltage Suppressors TVS - TVS Diodes
Manufacturer STMicroelectronics
Series BZW04, TRANSIL™
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type Zener
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 299V
Voltage - Breakdown (Min) 332V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 482V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 900mA
Power - Peak Pulse 400W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 40pF @ 1MHz