C3216C0G2A333K160AA
C3216C0G2A333K160AA
C3216C0G2A333K160AA
lmages are for reference only.
  • Part Number
    C3216C0G2A333K160AA
  • Description
    CAP CER 0.033UF 100V C0G 1206
  • Delivery Services
0.033 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
Quick Inquiry
C3216C0G2A333K160AA
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 0.033 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)