C3390-51.840
C3390-51.840
C3390-51.840
lmages are for reference only.
  • Part Number
    C3390-51.840
  • Manufacturer
    Crystek Corporation
  • Description
    COAX CBL SMA TO SMA
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    4-SMD, No Lead
  • Delivery Services
51.84 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
C3390-51.840
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Oscillators -
Manufacturer Crystek Corporation
Series C33
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 51.84 MHz
Function Enable/Disable
Output HCMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±100ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 30mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.283" L x 0.205" W (7.20mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)