CA2120SA100
CA2120SA100
CA2120SA100
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CA2120SA100
  • Manufacturer
    Cvilux USA
  • Description
    2.54MM (.100") RIBBON CABLE IDC
  • Delivery Services
20 Position Rectangular Socket Connector IDC Gold
Quick Inquiry
CA2120SA100
Get the Price Now!
Specifications
Category Connectors, Interconnects - Rectangular Connectors - Free Hanging-Panel Mount
Manufacturer Cvilux USA
Series CA21
Packaging Tray
RoHS Status ROHS3 Compliant
Connector Type Socket
Contact Type Female Socket
Number of Positions 20
Pitch 0.100" (2.54mm)
Number of Rows 2
Row Spacing 0.100" (2.54mm)