CB3LV-3I-11M289600
CB3LV-3I-11M289600
CB3LV-3I-11M289600
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CB3LV-3I-11M289600
  • Description
    XTAL OSC XO 11.2896MHZ HCMOS TTL
  • Delivery Services
11.2896 MHz XO (Standard) HCMOS, TTL Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
CB3LV-3I-11M289600
Type XO (Standard)
Frequency 11.2896 MHz
Function Enable/Disable
Output HCMOS, TTL
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 12mA
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)