CBS2002415-F2
CBS2002415-F2
CBS2002415-F2
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CBS2002415-F2
  • Description
    DC DC CONVERTER 15V 201W
  • Delivery Services
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 15V 13.4A 18V - 36V Input
Quick Inquiry
CBS2002415-F2
Manufacturer Cosel USA, Inc.
Series CBS (200W)
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Output 1 15V
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 13.4A
Power (Watts) 201 W
Applications ITE (Commercial)
Features Remote On/Off, OCP, OVP
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating)
Efficiency 87%
Package / Case Half Brick
Size / Dimension 2.44" L x 2.34" W x 1.04" H (62.0mm x 59.5mm x 26.5mm)
Base Product Number CBS2002415
Voltage - Isolation 1.5 kV