CC45SL3FD100JYGNA
CC45SL3FD100JYGNA
CC45SL3FD100JYGNA
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CC45SL3FD100JYGNA
  • Manufacturer
    TDK Corporation
  • Description
    CAP CER 10PF 3KV SL RADIAL
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Radial, Disc
  • Delivery Services
10 pF ±5% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Quick Inquiry
CC45SL3FD100JYGNA
Get the Price Now!
Specifications
Category Capacitors - Ceramic Capacitors -
Manufacturer TDK Corporation
Series CC45
Packaging Bulk
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 10 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Temperature Coefficient SL
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Features High Voltage, Low Dissipation Factor
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.217" Dia (5.50mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Lead Style Formed Leads - Kinked
Height - Seated (Max) 0.374" (9.50mm)